sobota, 25 maja 2013

Rue de Paris - Powiśle, WarszawaWnętrze warszawskiej kawiarni Rue de Paris na Powiślu czaruje tym specyficznym klimatem i nietuzinkowym połączeniem wystroju z ogólną atmosferą francuskiej knajpki. Czerwona cegła, ciągnące się wewnątrz rury, stare fotele, plastikowe krzesła i nowoczesne żyrandole - do tego francuska muzyka. Z pozoru nic do siebie nie pasuję ale jeżeli przysiądziecie na chwilę poczujecie zapewne, że jest w tym coś intrygującego...


 Lokal serwuje wszelkiego rodzaju wyroby cukiernicze, standardowe kawy czy koktajle. Przy barze czeka na was szeroki wybór ciast i ciasteczek, drożdżówek, muffinek, ale też sałatek czy kanapek. My wybraliśmy sernik z leśnymi owocami i napoleonkę. Ten pierwszy nie rzucił nas na kolana ale napoleonka była już całkiem smaczna. Do tego mrożone frappe i mamy idealny zestaw na ciepły, letni dzień.

Poniżej całe menu do waszej dyspozycji


To, co zwróciło naszą uwagę to bio-gryczane naleśniki z całą masę różnych nadzień. 
- Są świetne dla osób nietolerujących glutenu czy będących na diecie wegańskiej. Nie zawierają jajek ani produktów mlecznych - wytłumaczyła nam miła Pani za barem. Bo trzeba przyznać obsługa lokalu zrobiła na nas pozytywne wrażenie. Uśmiechnięta i skora do współpracy. Następnym razem na pewno tych naleśników spróbujemy. Cena za porcję jest do zniesienia - zaczyna się już od 14 zł. Poniżej miła Pani przygotowuje bio-gryczanego naleśnika z nadzieniem łososiowo-szpinakowym. Poezja!


Jeśli byliście tam lub słyszeliście o tym miejscu, podzielcie się z nami swoją opinią!

Sieć Rue de Paris to 4 lokale usytuowane w różnych miejscach w Warszawie.

ul. Chałubińskiego 9
ul. Dobra 22/24
ul. Dobra 54
ul. Francuska 11

www.ruedeparis.eu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz